1. Этот сайт использует файлы cookie. Продолжая пользоваться данным сайтом, Вы соглашаетесь на использование нами Ваших файлов cookie. Узнать больше.

Sistemul de aer secundar/Система вторичного воздуха Forester SG 2007 2.0 MT

Тема в разделе "Subaru Forester", создана пользователем RiggerAVA, 20 фев 2018.

1. RiggerAVA

Симпатии:
    3
    Salut baieti, la diagnosticare computerul a spus ca sensorii de aer secundar sunt defectate, cred ca deja stiti cat costa ele(aprx. 500$), dar dupa ce am citit, sistemul de aer secundar doar incalzeste catalizatorul pana la temperatura de lucru a motorul, poate mai este si altceva, DAR, catalizatorul e scos, ma gandesc: pentru ce sa le schimb, daca functia lor oricum nu este apreciata, caci catalizatorul e scos, o sa lucreze in gol asa?
    Ati auzit cumva precum ca cineva a inchis in general sistemul si a facut schimbari la soft?

2. RiggerAVA

Симпатии:
    3
    Am vorbit cu Vitalie de la Nik Motors, a spus ca daca se strang 4-5 masini cu aceeasi problema, vine baiatu din UKR si face schimbari in soft, costa in jur de 300 EUR per bucata, cred ca e mai bine decat procurarea supapelor a cate 250USD bucata, daca ceva, scrieti.

3. GeNeTiC_FREAK

GeNeTiC_FREAK Зам Админа :)
    Админ

Симпатии:
    356
    Poți să încerci săi reabilitezi, deseori sunt supapele sunt bătute cu praf și murdărie.

4. RiggerAVA

Симпатии:
    3
    Am să încerc, dar am citit că asta ajuta pe vreo 100 km... Dar, încercarea vina nu are. Mc.

5. Automax

Симпатии:
    0
    Решение проблемы с системой вторичного воздуха. Удаление клапанов, вентилятора.
    Перепрограммирование ЭБУ.
    Также отключение 2 лямбды и отключение ЕГР.
    Вследствии стабильная работа двигателя, устранение провала на 2000-2500 оборотов.
    тел 069127269